Northern Schools Inter County Match External Results
Gateshead
21 Jun 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.7   Oliver Watson PBU20MDurham1:57.91:57.920.2 
22:03.2   Philip Winkler SBU20MMorpeth2:00.21:56.56-1.8 
32:09.8   Ross Thomas Butcher  U20MNorth Shields Poly2:07.822:07.8212.7 
800 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.6   Nathan Cox PBU17MMorpeth1:57.61:57.615.8 
22:04.0   Callum Simpson  U17MGateshead2:01.891:54.77-0.1 
32:07.0   Thomas Joyce PBU17MTynedale2:04.91:53.94-4.3 
42:07.4   James Greenwood PBU17MCleveland Schs2:07.42:07.431.6 
52:07.9   Callum Martin PBU17MBillingham2:06.22:06.222.9 
62:10.7   R Parker U17MDurham    
72:13.4   Liam Studholme  U17MBorder2:11.02:11.032.3 
82:17.8   J Harrison U17MCumbria    
800 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.3   Max Pearson  U15MTynedale2:00.621:56.1-3.2 
22:05.4   Bradley Davies PBU15MDarlington H2:05.42:05.426.9 
32:05.4   Ryan Arthur PBU15MChester-le-Street2:05.42:05.415.7 
42:06.9   Alexander Birkett  U15MKendal2:03.541:49.65-1.9 
52:10.0   Kieran Hedley PBU15MMorpeth2:08.01:55.78-1.6 
62:10.9   Sean Mackie PBU15MSunderland2:10.92:03.682.2 
72:12.2   Elliott Blain PBU15MNorthumberland Schs2:12.22:12.232.6 
82:13.3   Scott Evans  U15MBorder2:08.82:06.04.4 
92:16.7   Calum MacDonald PBU15MMiddlesbrough (Mandale)2:16.72:05.2318.4 
102:23.1   No Name U15MCleveland    
800 U20W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.9   Amy Etherington PBU20WDurham2:16.92:16.99.1 
22:17.2   Lauren Glencross  U20WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:16.62:16.63.3 
32:27.8   Grace Cuff  U20WMiddlesbrough (Mandale)2:21.92:21.926.1 
42:28.8   Hannah Briggs PBU20WJarrow & Hebburn2:28.82:28.834.8 
800 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.4   Ellie Mahon PBU17WGateshead2:19.42:17.318.1 
22:22.5   Rebecca Mott SBU17WDurham2:22.52:22.423.2 
32:22.8   Tiffany Penfold  U17WCumberland Fell Runners2:19.72:14.120.8 
42:23.5   Eleanor Daglish  U17WHoughton Harriers2:20.42:20.48.1 
52:24.3   Ashlyn Holliday  U17WBorder/Team North Cumbria2:22.32:22.313.3 
62:27.0   Josie Green PBU17WMiddlesbrough (Mandale)2:27.02:27.013.7 
72:30.5   Amber Cormack  U17WMorpeth2:26.22:18.2326.9 
82:37.4   Lily Brewer PBU17WNew Marske2:37.42:37.436.0 
92:38.8   Lauren Eadington  U17WMorpeth2:34.542:34.5432.3 
800 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.8   Lucy-Erin Hunter PBU15WDarlington H2:16.12:14.413.9 
22:19.9   Lizzie Cramb PBU15WShildon2:17.32:17.319.4 
32:23.9   Amy Cooke PBU15WEden Runners2:23.92:22.323.3 
42:24.7   Elisha Tait PBU15WHeaton2:18.422:18.427.0 
52:27.5   Isobel Chaudhry PBU15WGateshead2:27.52:17.110.9 
62:28.1   Libby Hedger  U15WMiddlesbrough (Mandale)2:24.252:18.418.9 
72:28.6   Emma Wright  U15WCarlisle Aspatria2:28.082:22.99.8 
82:31.2   Frances Bell PBU15WNew Marske2:31.22:31.225.4 
 
1500 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:06.6   Matthew Bailey  U20MMiddlesbrough (Mandale)/Cleveland Schs3:53.83:53.812.7 
24:08.3   Jed Marshall  U20MGateshead4:02.84:02.85.2 
34:12.1   Tom Goulding  U20MBirtley4:02.434:02.43-0.9 
44:18.4   Elliot Kelly  U20MMorpeth/Gateshead College/Gateshead4:15.74:15.71.6 
1500 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.1   Markhim Lonsdale  U17MCrook3:52.93:48.92-4.0 
24:14.5   Ryan Green  U17MMorpeth/St. Mary's Uni4:02.23:55.865.6 
34:16.8   Henry Johnson  U17MDurham4:12.04:06.326.8 
44:22.7   Mark Smith PBU17MSunderland4:16.34:01.81.4 
54:26.5   No Name U17MNorthumberland    
64:31.5   Ben Lambert PBU17MTeesdale4:26.24:10.537.1 
74:38.5   Morgan Speirs  U17MNew Marske4:30.84:30.824.6 
84:39.2   Jack Byrne  U17MHelm Hill4:33.24:33.223.2 
1500 U15M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:23.4   Reece Curtis  U15MNew Marske4:10.534:09.7219.6 
24:26.0   Luke Bowen PBU15MKendal/Ambleside4:26.04:06.79-1.4 
34:28.3   Cameron Stainsby PBU15MShildon4:28.34:28.320.8 
44:30.2   Cole Blaikie PBU15MKendal4:30.24:12.313.5 
54:32.8   Joshua Cowperthwaite PBU15MMiddlesbrough (Mandale)4:30.93:51.82-3.1 
64:34.7   Andrew Carr PBU15MBlaydon4:34.74:34.729.9 
74:40.2   Aleck Haddon PBU15MGateshead4:40.24:38.018.2 
84:43.5   Christopher Jackson PBU15MTynedale4:43.54:38.82.9 
1500 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:42.0   Kate Waugh  U17WBirtley4:31.844:31.842.0 
24:50.1   Katie Gunn  U17WBirtley4:44.64:44.629.5 
34:56.7   Olivia Bateman SBU17WJarrow & Hebburn4:56.464:50.318.9 
44:57.3   Heidi Murray  U17WLancaster & Morecambe4:45.44:45.45.5 
55:02.3   Philippa Stone  U17WMiddlesbrough (Mandale)4:47.084:26.393.4 
65:13.8   Mikayla Jordens  U17WDarlington H4:58.24:53.924.4 
75:15.4   Sarah Thompson SBU17WKendal5:15.44:55.435.9 
85:26.9   Eve Russell  U17WMiddlesbrough (Mandale)5:24.65:24.632.4 
95:27.8   Roisin Kennan  U17WGateshead5:10.625:10.6232.3 
1500 U15W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:55.1   Stella Jones PBU15WDarlington H/Emlyn4:55.14:55.113.5 
24:56.9   Camilla McKnespiey  U15WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria4:51.24:51.215.4 
34:59.0   Isabel Wherritt PBU15WMiddlesbrough (Mandale)4:57.94:57.915.9 
45:00.6   Rhian Purves  U15WGosforth4:52.04:36.23.9 
55:01.4   Aysha Hall PBU15WDurham5:01.45:01.433.7 
65:03.2   Chelsea Williamson PBU15WGosforth5:03.25:03.233.0 
75:26.3   Eli Barnbrook  U15WNew Marske5:21.024:54.254.8 
 
3000 U20M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:02.1   Dean Newton  U20MNew Marske9:01.228:52.09-3.1 
29:16.8   Joseph Bell PBU20MShildon9:16.89:16.834.2 
3000 U17M
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:06.3   Hassan Ben-Tiba PBU17MNew Marske9:05.918:44.510.1 
29:46.3   Ciaran Campbell  U17MBorder9:26.29:26.222.4 
39:50.2   Kieran Walker PBU17MSedgefield9:50.28:53.68-3.3 
49:59.0   Adam Weightman  U17MMorpeth9:47.139:38.1523.7 
510:20.0   T Davidson U17MNorthumberland    
610:23.7   T MacMillen U17MCumbria    
710:40.8   J Healy U17MNorthumberland (Guest)    
3000 U17W
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:24.3   Sophie Burnett  U17WBirtley10:07.9010:07.902.8 
211:16.7   Roisin Kennan PBU17WGateshead11:16.711:16.732.3 
311:22.4   Jessica Fox PBU17WSunderland11:22.410:27.834.7 
411:52.0   Charlotte Jewell  U17WMorpeth11:47.3111:47.3125.1 
513:32.8   E Tash U17WCleveland