Peterborough Grand Prix 5K External Results
Stamford
16 Jul 14
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
5K
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
116:09   John Pike  V35MNewham & Essex Beagles15:4415:291.2 
216:33   Michael Moore SENMNene Valley Harriers    
316:39   Stuart Haw SBU20MPeterborough16:3915:245.0 
416:41   Jake Richardson  U17MNene Valley16:11 15:13-2.6 
516:46   James Mogridge  SENMYaxley16:2916:058.5 
617:11   Ollie Bowling  U15MNene Valley16:5415:580.7 
717:23   Anthony Johnson  SENMWerrington16:5115:21-1.9 
817:25   Aaron Shepherd  SENMNene Valley17:1016:0724.5 
917:28   Simon Mead  V40MRamsey17:0716:430.5 
1017:30   Jonathan Palmer  SENMBourne17:0916:21-0.3 
1117:30   Mark Popple SBU23MStamford17:3016:36-0.1 
1217:35   Steve Hall  V40MPeterborough17:1817:183.8 
1317:41   Sean Beard  V45MNene Valley17:0815:495.5 
1417:47   Bradley Spurdens  U17MNene Valley/Unattached16:5816:31-1.2 
1517:56   Jim Morris  V45MStamford17:0616:522.5 
1618:08   Chris Mooney  V45MNene Valley17:5517:1511.3 
1718:10   Lance Hemmings  V45MNene Valley17:3717:1312.6 
1818:10   James Macdonald  SENMNene Valley18:0017:354.4 
1918:13   Adam Feely SENM     
2018:13   Steven Church  V40MHuntingdonshire17:4917:496.1 
2118:18   Gareth Williams SENMStamford Striders    
2218:19   AN Other SENMYaxley Runners    
2318:23   David Neal  V45MNene Valley17:5314:098.2 
2418:26   Malcolm Pritchard  V40MRiverside/Bedford & County18:1318:0116.4 
2518:28   Billy Mugnier SBU17MNene Valley17:5217:0433.1 
2618:37   Lee Hartill  SENMNene Valley18:2717:513.8 
2718:37   Richard Skidmore  SENMStamford17:5217:5224.2 
2818:40   Grace Mullins  U20WNene Valley18:2518:1812.9 
2918:44   Mike Morley SBV35MYaxley18:4417:3510.8 
3018:56   Michael Cawood  U17MNene Valley18:2518:0720.7 
3118:57   Liam Ward  U17MPeterborough18:0518:0528.0 
3218:58   Jack Weddup  U15MNene Valley18:3318:0120.3 
3319:00   Mike Matthews PBSENMStamford19:0018:3917.8 
3419:07   Matt Buller PBSENMEye18:3618:364.0 
3519:08   David Desa SENMNene Valley Harriers    
3619:16   Jamie Toms  U17MNene Valley18:0818:0831.2 
3719:19   Martin Booth SBV60MLeicester19:1817:3211.5 
3819:25   Rhys Goddard SENM     
3919:27   Mike Daniels  V35MBushfield18:3618:107.2 
4019:30   Jonathon Plant SENMStamford Striders    
4119:30   Michael Stacey  V50MMarch19:1819:087.7 
4219:31   Sean Connolly SBV45MFenland19:3117:475.7 
4319:31   Scott Magee SBV40MCorby/Eastern Masters/Harborough19:3117:585.2 
4419:32   Hugh R Burton  V45MYaxley19:0619:0612.5 
4519:34   Joe Howells SBU20MBourne19:3418:3015.1 
4619:35   Michael Richard Philip Branston SBV40MEye19:3518:2132.1 
4719:35   Paul Gibbs  V45MNene Valley19:1518:5436.0 
4819:36   Stewart Bond SENM     
4919:37   Peter Ward  V45MThorney19:1518:384.6 
5019:37   Kyle Ballantyne SBSENMYaxley18:5918:5934.6 
5119:38   Tim Mahon SENM     
5219:38   Mark Evans  V40MYaxley19:0819:0512.5 
5319:40   Andy Cardell  V45MNene Valley19:1719:0314.6 
5419:42   Will Hussey PBV40MWerrington19:4219:4216.4 
5519:44   Steven Wilkinson SENM     
5619:52   Elliott Capper SENM     
5719:52   Olly Slater  SENMNene Valley17:5617:3310.6 
5820:00   Wayne Stimson  V40MMarch19:4119:297.7 
5920:06   Barry Warne  V50MNene Valley19:3418:537.5 
6020:10   Steve Toy-Good SENMYaxley Runners    
6120:11   Ruth Jones  SENWNene Valley/Cambridge & Coleridge19:34 18:1710.3 
6220:20   Dave Knighton  V50MNene Valley19:3119:086.5 
6320:22   Rhys Wilkinson SENM     
6420:24   Terence Moat  V45MThorney20:0119:5517.1 
6520:26   Keith Evans  V35MBourne19:4019:4036.0 
6620:27   Jon Ellicott SBSENMBushfield20:2719:3722.7 
6720:34   Simon Rendel SENMMarch AC    
6820:38   Toby Hall  V35MPeterborough19:2219:018.9 
6920:43   Eamonn Dorling  V55MThorney/Peterborough19:5718:3515.2 
7020:43   Adrian Lee Green PBV35MYaxley20:1120:1128.4 
7120:46   Phil Ackerman SENMWerrington Joggers    
7220:48   Keith Gillespie SENM     
7320:48   Angela Copson SBV65WRugby & Northampton/Midland Masters20:3819:2311.5 
7420:49   Ian Vallance  V40MYaxley20:3619:1513.9 
7520:56   Marcus Brownlow PBV45MBourne20:5620:5636.0 
7620:58   Yvonne Scarrott  V45WHarborough20:2619:3010.1 
7721:01   Katy Burgin  SENWHuntingdonshire21:0021:0018.9 
7821:08   Alexander Guest  U17MNene Valley20:3620:3636.0 
7921:13   Steve Harknett  V40MNene Valley20:2618:5911.5 
8021:14   Justin Bentley  V40MWerrington19:5719:4712.8 
8121:15   Brian McLean  V55MBourne21:0921:0935.3 
8221:18   John Evely SENM     
8321:19   Chris J. Hewitt  V35MYaxley20:2720:2733.6 
8421:21   Suzie Brownlow PBV40WBourne21:2121:2127.5 
8521:22   Neil Sutton SENM     
8621:23   Bethany Goymour  U15WNene Valley21:0221:0229.5 
8721:24   Neil Bason SBV65MYaxley21:2420:0823.1 
8821:26   James Dack  U15MEly20:0220:0236.0 
8921:27   Lee Whitton SENM     
9021:28   Oliver House SENM     
9121:28   Reg Allen  V55MThorney/Unattached20:5418:4934.6 
9221:34   Maire Irlam  V45WFenland21:0020:2126.8 
9321:36   Gary Masters  SENMYaxley21:0021:0018.0 
9421:40   Louise Blake  V35WNene Valley21:2320:4717.2 
9521:41   Sarah Overington  SENWEye21:3320:0319.2 
9621:42   Kevin Francis Peel SBSENMYaxley21:4219:5216.7 
9721:47   Natasha Johnson PBSENWYaxley/Riverside21:4721:4729.4 
9821:49   Andrew Head SENMStamford Striders    
9921:51   Ray Dowland  V60MNene Valley21:3119:2516.8 
10021:52   Jade Watson  U20WWerrington/Keele Uni21:2120:2016.8 
10121:59   Geraldine Larham  V40WMarch21:1820:058.8 
10222:00   Roslyn Loutit  V50WYaxley21:2720:269.6 
10322:01   Andy Short  V50MEye21:1120:5410.1 
10422:04   Richard Houghton  SENMBourne21:4118:073.0 
10522:05   Andrew Irvine  V45MCambridge & Coleridge21:3021:1016.7 
10622:06   Paul Parkin SBV50MNene Valley21:3420:5910.0 
10722:08   Georgia Gibbs SBU17WNene Valley22:0820:4436.0 
10822:09   Terry Fone  V70MEastern Masters21:4019:3814.7 
10922:09   Karen Ives  V45WYaxley21:3621:3615.5 
11022:10   Laura Grimer SBV35WNene Valley21:2820:177.6 
11122:11   Ian Milburn  V65MFenland22:0220:3413.9 
11222:14   David Philpot  V50MRamsey21:5721:5732.8 
11322:22   Emily Gent PBU15WNene Valley22:2222:2236.0 
11422:29   Bethany Howells PBU17WBourne21:3521:3525.6 
11522:34   Rob Smith PBV35MYaxley/Headington22:3421:4018.4 
11622:36   Sophie Wilkinson-Hargate  V35WNene Valley21:5420:4610.9 
11722:45   Stuart Hodgkinson SENM     
11822:50   Melanie Tindale  V35WNene Valley22:1421:5416.0 
11922:57   Andrew Cowling SBV55MThorney22:3319:5612.3 
12022:58   Lesley Coles  V45WYaxley22:5422:4016.5 
12123:06   Jasmine Oldfield  U15WNene Valley22:2922:1827.5 
12223:14   Furgus Barratt SENM     
12323:17   Jackie Wren  V50WBRJ Huntingdon/Royal Air Force22:2121:4213.6 
12423:18   Diane Gill  V45WBoston/Unattached/Eye23:0423:0422.4 
12523:25   Nilesh Patel  SENMBushfield23:0622:2217.1 
12623:37   Sharron Toms SBV45WYaxley23:3722:5811.6 
12723:42   Alex Armstrong SENM     
12823:46   Mark Hazlehurst SENMYaxley Runners    
12923:50   Jim Fell  V65MWerrington23:1722:5417.7 
13023:51   Matt Rowe SENMEye Community Runners    
13124:07   Richard Pearson  V55MBourne23:2723:2721.0 
13224:08   Anna R. Totterdell  SENWYaxley23:2622:3029.0 
13324:18   Matthew Bewton SENMYaxley Runners    
13424:32   Samantha Collins-Shirley PBV40WEly24:3224:3217.2 
13524:41   Michael Shaw  V50MBRJ Huntingdon23:2323:0118.4 
13624:45   Ramune Raicheliene SENMFenland AC    
13724:46   Ian Barlow  V45MFenland23:0423:0436.0 
13824:53   Marc Martin  V40MFenland23:4923:0721.9 
13924:58   Paul Beland PBV55MBourne24:4924:4934.3 
14025:04   Ian Wilson  V40MHuntingdonshire/BRJ Huntingdon24:2421:4612.1 
14125:10   Carmel Mceniery SBV40WCambridge & Coleridge25:0121:5415.3 
14225:12   Emma Lord SBV40WNene Valley25:1221:3336.0 
14325:14   Jack Little SBV60MYaxley25:1423:3236.0 
14425:14   Kevin Nankervis SBV50MWerrington25:1421:4022.2 
14525:15   Barbara Johnson  V60WYaxley24:3923:4621.3 
14625:16   Dean Racey PBV55MFenland25:1625:1636.0 
14725:19   Dawn Beal SENWMarch AC    
14825:20   Annette Newton  V60WBRJ Huntingdon23:3623:2513.9 
14925:21   Claire Bracken SENWWerrington Joggers    
15025:33   Mark Cawood SENM     
15125:36   John Howard SENMYaxley Runners    
15225:39   Kayleigh Garzia SENWWerrington Joggers    
15325:47   Leah Short  U23WEye25:2022:3213.0 
15425:55   Matthew Beacon SENM     
15526:06   Rebecca Allam SENW     
15626:07   Chloe Wilson  U15WHuntingdonshire24:1823:0218.6 
15726:08   Paul Marshall SENM     
15826:12   Cliff Waters SENM     
15926:13   Sarah M. Endicott  V40WYaxley24:5524:5536.0 
16026:21   Kareb Spurdens SENMNene Valley Harriers    
16126:26   Colin Radford  V55MRamsey25:0325:0336.0 
16226:30   Tony Lack  V70MRamsey25:4624:1622.9 
16326:44   Gillian Bates PBV55WEye26:4426:2922.4 
16427:05   Rebecca Witton  V40WBushfield26:0423:2013.3 
16527:07   Mandy Troptano SENWEye Community Runners    
16627:18   Rachel Middleton PBV40WBushfield26:2426:2420.0 
16727:51   Barry Clarke  V65MNene Valley27:1227:0836.0 
16828:22   Sam Brown SENMBRJ Huntingdon RRC    
16928:56   Rebecca Carey  SENWBushfield28:5123:4812.8 
17029:11   Mandy Walker SENWBushfield Joggers    
17129:11   Helen Casbon SENW     
17229:47   Jayne Stringer SENWYaxley Runners    
17330:28   Sue Drake  V65WWerrington29:4228:1530.0 
17430:41   Martin Wren  V50MBRJ Huntingdon29:4227:4720.2 
17530:55   Glenys Waters SENW     
17632:26   Pat Brown  V75MMarch30:2128:0330.7 
17732:57   Sara Brandwood-Harris SENW     
17833:28   Lisa Bailey SENW     
17933:29   Darren Barratt SENM     
18033:59   Sarah Short  V45WEye31:1831:1826.7 
18133:59   Gillian Holmes  V60WThorney/Fenland32:2429:5831.2 
18234:22   Sharon Blackledge PBV40WThorney34:2232:5731.0 
18338:36   Maura Brown PBV70WMarch38:3638:3636.0