Scottish Athletics League Division 1 External Results
Scotstoun
30 Aug 14
800 1500 10000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.21   Tom Watson  U23MCentral/Edinburgh Uni/Forth Valley1:50.841:49.707.7 
21:57.90   Stephen Mackay  U23MInverness1:52.171:50.39-3.4 
31:58.53   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni1:54.081:53.771.6 
42:00.65   Cameron Steven  U17MLasswade1:56.01:51.07-2.7 
52:02.38   Matthew Kilner  U20MAberdeen1:57.061:57.0618.0 
62:03.27   Ruaridh Miller  U20MEdinburgh AC1:59.851:59.141.8 
72:05.55   Euan Trout  U17MKilbarchan2:02.042:01.6014.4 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:02.39   Steven Murray  U20MAberdeen1:58.711:57.34-1.2 
22:02.46   Iain Davies  U17MCentral2:00.741:55.963.7 
32:05.26   Michael Houston  U20MInverclyde/Falkirk2:03.42:02.10.5 
42:06.28   Eoghan MacNamara  U23MInverness/Aberdeen Uni2:03.481:59.340.4 
52:07.37   Michael Cameron  U20MEdinburgh AC/Durham/Durham Uni2:01.161:58.4-2.0 
62:07.83   Kyle Mackenzie PBU17MLasswade2:06.672:01.7912.2 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.21   Callum Symmons  U20MAberdeen1:59.771:56.89-1.2 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:06.17   Edward Dudgeon  U23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni3:54.793:50.638.1 
24:09.63   Dale Colley  U23MCentral3:53.883:48.84-2.5 
34:10.29   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni3:56.423:50.421.6 
44:11.37   James Joy  SENMAberdeen/Aberdeen Uni4:00.923:57.983.1 
54:13.76   Owen Miller T20/F20  SENMDunfermline Track & Field4:04.023:57.35-2.5 
64:19.09   Scott MacAulay  U23MGlasgow City3:57.453:57.23-2.7 
74:22.75   Liam Barnsby  U17MEast Sutherland4:12.494:02.980.3 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:17.28   Tom Watson  U23MCentral/Edinburgh Uni/Forth Valley3:58.563:56.317.7 
24:20.52   Peter Cameron  U23MEdinburgh AC/Cambridge Uni4:12.63:55.83-2.5 
34:24.82   Jordan Chapman  U20MAberdeen4:11.264:11.2618.1 
44:27.72   Michael Houston  U20MInverclyde/Falkirk4:10.394:08.850.5 
54:30.52   Andrew Mitchell  U20MLivingston/Lasswade4:22.784:21.2910.8 
64:37.31   Kevin Schenk  U23MForres/Stirling Uni4:32.224:21.070.9 
 
10000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
132:03.70   Alexander Hendry SBSENMCentral/Forth Valley32:03.7031:49.777.8 
232:06.31   William Ryan Beattie PBSENMFalkirk32:06.3132:06.3116.0 
337:26.58   John Murray PBV35MLasswade/PACTRAC37:26.5837:26.5828.8 
440:51.57   James Gray  U23MAberdeen37:39.9836:34.02.7 
10000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
135:56.02   Dale Colley SBU23MCentral35:56.0231:52.60-2.5 
236:04.20   Alexander Davidson SBSENMFalkirk36:04.2034:17.832.9 
338:23.47   Barney Phillips  SENMLasswade/Aberdeen32:27.8432:00.7023.6