Scottish Athletics League Division 1
Grangemouth
13 Jul 14
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.42   Andrew Butchart  SENMCentral1:51.391:51.39-7.0 
21:55.85   Euan Martin PBU23MFalkirk/Glasgow Uni1:54.081:53.773.6 
31:57.21   Jamie Doris  U23MEdinburgh AC1:55.281:51.2512.9 
41:58.32   Scott MacAulay SBU23MGlasgow City1:57.201:54.260.8 
52:03.48   Eoghan MacNamara PBU23MInverness/Aberdeen Uni2:03.481:59.341.0 
62:03.85   Sam Burgess SBU23MAberdeen/Aberdeen Uni/Deeside Runners2:03.851:59.1126.8 
72:06.65   Mathew Smith  U17MLasswade2:05.971:56.59-0.2 
-DQ   Jack Garrigan  U20MArbroath & District2:02.201:59.939.6 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.98   Lewis Grant  U23MFalkirk/Strathclyde Uni/Forth Valley/Stornoway1:57.841:57.844.5 
22:00.83   Jake Thomas  U20MLivingston1:58.91:57.115.9 
32:02.98   Peter Cameron SBU23MEdinburgh AC/Cambridge Uni2:01.51:56.20-3.5 
42:09.45   Philip Wright  U20MCentral2:05.82:05.80.9 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.83   Robert Todd  U20MInverclyde2:20.482:10.7516.6 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.86   Ben Stevenson PBU23MFalkirk/Edinburgh Uni Hare & Hounds/Ochil3:59.863:44.709.2 
24:00.07   Scott Green  U23MCentral/Stirling Uni/Forth Valley3:58.143:58.14-1.5 
34:05.71   Finlay Murray PBU20MEast Sutherland/Inverness4:05.713:56.65-2.9 
44:05.91   James Joy  SENMAberdeen/Aberdeen Uni4:00.923:57.986.1 
54:06.52   Ruaridh Miller  U20MEdinburgh AC4:02.694:02.695.3 
64:09.78   Owen Miller T20/F20  SENMDunfermline Track & Field4:04.023:56.32-2.5 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:04.55   Scott McDonald  SENMCentral4:03.453:59.110.7 
24:11.13   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni3:56.423:50.423.6 
34:12.04   Craig Campbell  U23MInverness/Edinburgh Uni4:07.234:03.18-1.5 
44:16.72   Dominic O'Hare  U20MEdinburgh AC4:12.014:01.4614.3 
54:21.21   Steven Murray  U20MAberdeen4:08.984:06.05-2.0 
64:22.78   Andrew Mitchell SBU20MLivingston/Lasswade4:22.784:21.2914.6 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:25.82   Joshua Houston  U20MInverclyde4:12.534:12.5328.4 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:06.38   Neil Renault SBSENMEdinburgh AC15:06.3814:38.60-3.0 
215:13.32   Alexander Hendry  SENMCentral/Forth Valley14:37.8214:26.4811.4 
315:15.87   Max McNeill  U23MSalford H/Lothian/Edinburgh Uni/Falkirk14:56.1714:38.86-3.0 
415:17.03   Euan Gillham PBU20MKilbarchan15:06.5014:53.59-1.6 
516:48.34   Sean Gaffney SBSENMInverclyde16:48.3416:34.431.0 
617:05.49   Michael Ferguson SBU20MBanchory Stonehaven/Aberdeen17:05.4914:30.06-4.2 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:23.10   Kyle McLellan SBU23MCambuslang/Edinburgh Uni/Falkirk15:23.1015:03.914.6 
215:26.10   Robert Russell  SENMCentral/Thames Valley15:08.7414:13.0012.2 
315:26.64   Stephen Trainer  SENMGreenock Glenpark/Belgrave15:16.8215:05.43-1.0 
416:18.05   Malcolm Fraser PBSENMEdinburgh AC16:18.0516:18.051.0 
517:23.98   Barney Phillips  SENMLasswade/Aberdeen15:48.0015:14.1527.2 
-18:41.45   James Gray  U23MAberdeen17:46.2917:46.292.0