Scottish Athletics League Division 1 External Results
Grangemouth
20 Apr 14
800 1500 5000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.51   Michael Ferguson  U20MBanchory Stonehaven/Aberdeen1:53.871:51.78-4.1 
21:57.73   Finlay Murray  U20MEast Sutherland/Inverness1:53.061:53.06-2.5 
31:58.10   Sean Reilly  SENMCentral/Forth Valley1:56.271:52.8726.2 
41:58.75   Edward Dudgeon SBU23MEdinburgh AC/Edinburgh Uni1:53.131:52.7510.7 
51:58.86   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni1:54.081:53.772.6 
62:09.63   Ross Finlayson SBSENMLasswade/Edinburgh Uni2:09.631:56.343.1 
72:20.18   Hamish Sutherland SBU20MArbroath & District2:20.182:17.1934.8 
-DNF   Craig Stewart  SENMHarrow/Kilbarchan1:55.111:49.0621.3 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.23   Dale Colley  U23MCentral1:57.11:51.86-2.7 
21:57.41   James Joy  SENMAberdeen/Aberdeen Uni1:54.191:53.515.1 
31:59.67   Sam Davies PBU23MBirchfield H/Glasgow Uni/Kilbarchan1:59.301:56.0012.6 
42:01.68   Cameron Gilmour  U20MEdinburgh AC1:58.481:55.6911.3 
52:02.26   Cameron Steven PBU17MLasswade1:56.01:51.07-1.0 
62:04.65   Gary Smith SBSENMFalkirk2:04.651:50.436.9 
72:05.34   Paul Davidson T20/F20 SBU23MInverness2:05.342:01.1011.7 
82:12.63   Ross White  U23MArbroath & District2:11.572:11.5725.7 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.71   Adam Jack  U23MEdinburgh AC/Napier Uni2:02.362:01.728.9 
22:07.96   Philip Wright  U20MCentral2:05.82:05.80.5 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:03.43   Stephen Mackay  U23MInverness3:58.083:50.2-1.7 
24:05.94   Robert Russell SBSENMCentral/Thames Valley4:05.943:52.5111.2 
34:08.98   Steven Murray PBU20MAberdeen4:08.984:06.05-1.7 
44:09.78   Owen Miller T20/F20  SENMDunfermline Track & Field4:04.023:56.72-2.4 
54:10.38   Callum Matthews  U20MKilbarchan4:05.513:57.170.0 
64:14.44   Michael Houston PBU20MInverclyde/Falkirk4:10.394:08.85-3.1 
74:18.26   Michael Cameron PBU20MEdinburgh AC/Durham/Durham Uni4:11.63:58.90-1.9 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.93   Dale Colley  U23MCentral3:53.883:48.84-2.7 
24:11.12   Craig Campbell PBU23MInverness/Edinburgh Uni4:07.234:03.18-1.3 
34:11.70   Sam Davies  U23MBirchfield H/Glasgow Uni/Kilbarchan4:07.273:56.5412.6 
44:14.31   Jordan Chapman  U20MAberdeen4:11.264:11.2616.6 
54:19.28   Euan Martin  U23MFalkirk/Glasgow Uni3:56.423:50.422.6 
64:23.54   Andrew Lawler  U20MEdinburgh AC/Edinburgh Uni4:05.284:05.288.7 
74:37.58   Andrew Mitchell  U20MLivingston/Lasswade4:22.784:21.2913.6 
 
5000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:08.74   Robert Russell SBSENMCentral/Thames Valley15:08.7414:13.0011.2 
215:14.36   Max McNeill PBU23MSalford H/Lothian/Edinburgh Uni/Falkirk14:56.1714:38.86-3.2 
315:16.82   Stephen Trainer SBSENMGreenock Glenpark/Belgrave15:16.8215:05.43-1.4 
415:48.00   Barney Phillips SBSENMLasswade/Aberdeen15:48.0015:14.1526.1 
516:33.36   Donnie Macdonald SBV35MInverness16:33.3615:51.68-2.3 
617:48.71   Euan Webster SBU23MAberdeen/Aberdeen Uni/Ayr Seaforth17:48.7116:13.58-0.5 
719:07.68   Hamish Sutherland PBU20MArbroath & District19:07.6819:07.6834.8 
5000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
115:21.39   William Ryan Beattie PBSENMFalkirk15:21.3915:20.1918.5 
219:21.27   Ross Croall PBU20MArbroath & District19:21.2719:21.2711.9