Grangemouth Stadium Open Graded Meeting External Results
Grangemouth
4 Jun 14
800 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 U11X 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:46.33   Emma Johnson PBU11WHaddington RC/Team East Lothian2:39.52:16.765.8 
22:46.44   John Leary PBU11MEdinburgh AC2:46.442:39.7825.3 
32:47.73   Ben Salmon SBU11MCentral2:47.732:46.736.0 
42:50.17   Morgan Sansom  U11MCentral2:40.432:40.0633.8 
52:50.47   Katie Burr PBU11WCentral2:44.32:24.539.2 
62:53.39   Valencia Wright PBU11WVictoria Park City of Glasgow2:46.062:18.992.3 
72:58.93   Katie Johnson  U11WHaddington RC/Team East Lothian2:47.92:09.631.4 
83:07.91   Skye Turner PBU11WVictoria Park City of Glasgow3:06.153:06.1536.0 
800 U11X 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:55.43   Nathan Robertson PBU11MCentral2:43.02:43.036.0 
22:57.72   Olivia Wilson PBU11WFalkirk2:57.722:46.3534.0 
32:58.50   Lauren Barclay  U11WFalkirk2:54.332:36.5123.9 
42:59.09   Amy Kennedy PBU11WCumbernauld2:48.42:37.3512.7 
53:07.83   Nathan Laing PBU11MFalkirk3:07.832:25.978.0 
63:08.27   Katie Christie  U11WFalkirk2:59.322:20.184.7 
73:14.27   Stella Coutts  U11WCumbernauld3:12.53:12.536.0 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.78   Adam Craig  U20MEdinburgh AC1:58.61:53.94-5.6 
22:00.75   Gregor Gillespie PBU17MLaw2:00.752:00.758.8 
32:04.40   David Gorman SBSENMEast Kilbride2:04.402:02.218.4 
42:07.61   Cameron Richardson PBU17MCumbernauld2:04.302:00.058.8 
52:11.03   Anthony Addison PBU17MCorstorphine2:11.031:57.012.7 
62:15.06   Lewis Brown SBU17MCumbernauld/Cumbernauld2:15.061:56.6812.6 
72:18.13   Matt Dougall  U15MEdinburgh AC2:06.82:01.318.9 
82:20.07   Ashleigh Kennedy  SENWEdinburgh AC/Lasswade2:15.82:12.8526.1 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.02   Grant Noble  V50MDunbar RC2:13.782:09.995.4 
22:20.99   David Eckersley PBV50MCentral2:20.992:20.993.1 
32:21.46   Shannon McLellan  U23WShettleston/Strathclyde Uni2:20.012:15.9710.5 
42:22.95   Steph Lawrie SBU23WNithsdale/Vale of Aylesbury/Edinburgh Uni2:22.952:20.144.2 
52:24.41   Calum Little PBU13MCumbernauld2:24.412:02.10.6 
62:24.79   Gavin Taitt PBSENMTweed, Leader, Jed Track2:24.792:21.086.9 
72:24.86   David Addison PBU13MCorstorphine2:24.862:01.78-1.3 
82:33.33   Lauren Odie  U20WStirling Uni2:29.852:29.8536.0 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.52   Lewis Pentecost PBU15MFalkirk2:17.071:58.811.0 
22:29.36   Sophie Collins PBU20WMoorfoot2:29.362:29.364.7 
32:32.44   Olivia Vareille  U15WFalkirk2:21.482:09.491.2 
42:36.99   Fiona Grant PBU15WMoorfoot2:30.152:30.1528.1 
52:38.68   Charlotte Clare  U13WMoorfoot2:38.62:10.252.3 
62:44.33   Conor Allan  U13MPitreavie2:39.992:05.3013.0 
72:47.81   Arran Kennedy SBU13MCumbernauld2:43.952:43.9533.2 
82:50.84   Nicole McIntyre  U15WFalkirk2:41.042:40.6928.8 
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:33.90   Unknown Athlete SENMUnatt    
22:35.53   Ethan Elder SBU13MMoorfoot2:35.532:03.2514.2 
32:44.69   Niamh Summers PBU13WKirkintilloch2:40.32:40.335.4 
42:44.70   Blayne Wright PBU13MVictoria Park City of Glasgow2:38.442:05.690.9 
52:46.43   Chloe McClung  U13WFalkirk2:45.362:19.2921.7 
63:01.30   Emmeline Grier  U13WEdinburgh AC2:56.72:56.736.0 
73:01.88   Leo Weldon  U13MFalkirk2:52.362:36.8330.1 
83:17.09   Callum Robertson  U13MCentral3:08.23:01.836.0 
 
3000 SM
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:06.25   Greg Turner  U23MGiffnock North/Stirling Uni8:55.708:55.707.0 
29:19.48   Jacob Adkin PBU20MMoorfoot9:19.489:19.472.0 
39:22.48   Ryan Gray SBU15MInverclyde9:22.489:05.00-1.4 
410:08.07   Jonathan Jackson SBU15MCorstorphine10:08.079:29.047.5 
510:21.99   Scout Adkin SBU23WMoorfoot/Robert Gordon Uni/Knavesmire10:21.9910:20.891.5 
610:36.44   Forbes Jackson SBU15MCorstorphine10:36.449:30.247.8