Cumbria League External Results
Copeland
19 Apr 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
             
 
800 U20M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
11:57.9Sam Nicholson  U20MSeaton/Team North Cumbria1:53.71:53.730.1 
22:20.0Oliver McDowell  U20MBarrow & Furness2:14.92:14.946.0 
32:24.2Ben Welsh  U20MSeaton2:22.42:17.1245.5 
800 U17M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:15.0Ciaran Campbell  U17MBorder2:07.62:07.636.1 
22:20.1Ryan Everett PBU17MBarrow & Furness2:13.72:13.711.3 
32:22.1Brad Stalker SBU17MCopeland2:15.592:15.5943.3 
42:24.8Matthew Adamson PBU17MBorder2:18.22:18.244.4 
800 U15M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:26.4Joseph Dugdale PBU15MCopeland/Cumberland Fell Runners2:26.42:08.25.2 
22:42.5Paul Kitzinger SBU15MAnnan2:37.32:20.827.9 
33:00.8Brad King  U15MEllenborough/Northumbria Uni2:56.52:04.755.4 
800 U13M
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:41.7Joseph Newby SBU13MEden Runners/Team North Cumbria2:26.82:24.840.0 
22:41.9Zack Williams PBU13MCopeland2:36.32:36.350.0 
32:47.1Jacob Smith SBU13MKendal2:47.12:02.2-2.8 
42:47.7Ben Cudby PBU13MKendal2:47.72:47.754.0 
52:49.2Craig Bottomley  U13MEden Runners2:31.92:08.624.6 
62:58.6Harvey Coates  U13MKendal2:50.52:50.550.5 
73:05.7Ben Garnett SBU13MKendal2:52.42:52.453.7 
83:16.2James Dunham  U13MEden Runners3:10.23:09.123.6 
800 U20W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:20.5Lauren Glencross  U20WCarlisle Aspatria/Team North Cumbria2:16.62:16.616.0 
22:42.5Lucy Whelan PBU20WCumberland Fell Runners2:42.52:42.531.2 
800 U17W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:22.4Tiffany Penfold PBU17WCumberland Fell Runners2:19.72:14.129.9 
22:27.1Ashlyn Holliday PBU17WBorder/Team North Cumbria2:22.32:22.323.8 
32:34.2Rachael Vatter PBU17WSeaton/Tri-Lakeland2:34.22:34.25.4 
42:36.5Alison Paton  U17WAnnan2:25.372:25.3745.1 
52:37.5Cerys Atkinson SBU17WSeaton/Cumberland Fell Runners2:31.02:30.140.3 
62:44.2Leah Melissa Mason SBU17WCopeland2:44.22:37.953.4 
800 U15W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:31.7Emma Wright SBU15WCarlisle Aspatria2:28.082:22.915.5 
22:39.3Molly Rudkin PBU15WEden Runners2:39.32:39.350.8 
32:44.1Katie Gleed SBU15WSeaton2:44.12:33.136.4 
42:44.3Charlotte Stamper SBU15WCopeland2:43.052:43.048.8 
53:04.7Kayleigh Proudfoot  U15WAnnan2:56.312:43.454.0 
800 U13W
PosGunName AG ClubSBPBHC  
12:28.0Steph Driscoll  U13WKendal2:19.12:04.440.7 
22:43.6Mia Easthope PBU13WCopeland2:34.72:24.824.0 
32:53.7Skyler Bowes PBU13WSeaton/Cumberland Fell Runners2:36.02:28.135.1 
42:55.1Gemma Harris  U13WCarlisle Aspatria2:50.62:40.030.1 
52:56.7Jemma Atkinson PBU13WSeaton2:39.92:22.78.5 
63:00.7Nicole Mattinson  U13WKeswick2:42.52:29.829.9 
73:09.7Mia Simpson-Sullivan  U13WEden Runners/Team North Cumbria2:50.12:35.241.5