Sweatshop Southern Athletics League Division 3 South External Results
Aldershot
12 Jul 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:55.9   Nathan Gillis  U20MTeam Kennet1:52.481:48.88-2.6 
21:56.7   Ben Watson PBU20MAldershot, Farnham & District1:56.71:56.720.8 
31:57.6   Gio Downie PBU20MCity of Salisbury1:57.61:56.0516.6 
42:02.7   Alasdair Carpenter  SENMCity of Plymouth2:01.821:59.6723.8 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:59.8   Alexander Hanson PBU20MTeam Kennet1:59.81:48.67-2.4 
22:06.2   Joe Hallam  U17MCity of Plymouth2:02.002:02.0027.6 
32:07.8   Samuel Rogers SBU20MCity of Salisbury2:07.82:05.119.9 
42:16.8   Tad Dicker SBV45MAldershot, Farnham & District2:16.81:54.29.3 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.9   Dean Hodgson PBU17MCity of Salisbury2:21.92:21.935.1 
22:26.6   Brendan Cottrell PBV40MSandhurst/Aldershot, Farnham & District2:26.62:26.64.2 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:14.8   Lily Partridge PBSENWAldershot, Farnham & District2:14.82:14.8-1.0 
22:16.2   Jodie Allen PBSENWCity of Plymouth2:16.22:15.6228.6 
32:19.6   Carys Cox PBU17WTeam Kennet2:19.62:19.628.7 
42:59.1   Jay Friedlander PBV35WCity of Salisbury2:59.12:59.122.7 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.3   Molly Pocock  U17WAldershot, Farnham & District2:21.932:15.572.5 
22:27.4   Hayley Harvey  U23WCity of Plymouth/Bath Uni2:17.12:14.662.5 
32:32.4   Rachel Bladon PBV45WTeam Kennet2:32.42:31.026.7 
43:12.4   Aly Sloane SBV50WCity of Salisbury3:12.43:03.619.4 
800 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:20.0   Laura Gent PBU20WAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni2:20.02:20.01.0 
22:48.6   Kirstin Sutherland SBU17WAldershot, Farnham & District2:47.332:40.6536.0 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:51.2   Jonathan Hay  U23MAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni3:42.133:42.01-4.5 
24:05.7   James Share  SENMPoole Runners/Guildford & Godalming4:01.603:57.80-2.7 
34:09.1   David Weir  U20MCity of Plymouth4:04.224:02.373.9 
44:17.8   Nathan Gillis  U20MTeam Kennet3:55.63:54.70-2.6 
54:19.4   Ben Brewster PBSENMCity of Salisbury/Police4:19.43:58.2-2.9 
66:22.6   Graham Taylor SBV60MEast Grinstead6:22.66:00.918.3 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.3   Matthew Arnold  U20MAldershot, Farnham & District4:13.23:52.34-2.4 
24:20.5   Joshua Blake  U17MTavistock4:19.54:06.418.4 
34:25.8   Stuart Holloway PBSENMCity of Salisbury4:25.84:25.8-2.2 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:19.6   Dan Rickards PBU17MAldershot, Farnham & District4:19.64:08.890.4 
24:19.9   Simon Anderson  V50MCity of Plymouth/Plymouth H/South West Vets/Armada4:15.054:03.33.0 
34:34.5   Robert Wakefield PBSENMAldershot, Farnham & District4:28.724:26.145.8 
45:17.6   Darren Clissold  V40MCity of Salisbury/Southampton5:03.354:59.4517.7 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:53.3   Sofie Kent  U23WAldershot, Farnham & District/Cardiff Met Uni4:47.434:40.088.6 
25:16.7   Georgina Bradford  U17WTeam Kennet4:54.84:54.813.8 
35:29.7   Jodie Allen SBSENWCity of Plymouth5:29.75:04.628.6 
46:13.3   Jay Friedlander  V35WCity of Salisbury6:03.36:03.322.7 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:40.6   Chloe Scaplehorn  U17WTeam Kennet5:27.25:27.235.6 
26:31.2   Aly Sloane  V50WCity of Salisbury6:18.35:34.719.4 
36:42.8   Tamzin Gribble PBV40WCity of Plymouth/South West Vets/Armada6:42.86:42.831.0 
1500 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:29.4   Louise Small SBU23WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:29.44:20.99-1.0 
14:29.4   Louise Small SBU23WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:29.44:20.99-1.0 
25:13.9   Pippa Tilney  U17WAldershot, Farnham & District4:55.124:51.716.5 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:56.0   Joe Morwood SBSENMAldershot, Farnham & District/Herne Hill8:56.08:46.54-4.3 
29:00.1   Ben Brewster PBSENMCity of Salisbury/Police9:00.18:35.73-2.9 
39:14.1   Alexander Hanson SBU20MTeam Kennet9:14.18:35.60-2.4 
49:14.8   Simon Anderson SBV50MCity of Plymouth/Plymouth H/South West Vets/Armada9:14.88:53.03.0 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:59.4   William Davies PBSENMAldershot, Farnham & District8:42.958:42.953.9 
29:21.5   Stuart Holloway PBSENMCity of Salisbury9:21.59:21.5-2.2 
39:28.4   Callum O'Neill  U20MTeam Kennet9:22.08:45.67-3.1 
410:05.6   Stephen Burns SBV50MCity of Plymouth10:05.69:53.393.1 
3000 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:10.3   Ben Watson SBU20MAldershot, Farnham & District9:10.38:58.6620.8 
29:34.3   Richard Batchelor SBV35MAldershot, Farnham & District/Veterans9:34.38:58.16.8 
39:50.1   Tad Dicker  V45MAldershot, Farnham & District9:40.78:22.19.3 
410:42.9   Richard Guy Smith  V35MAldershot, Farnham & District10:35.910:35.95.1 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:15.1   Stephanie Twell  SENWAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni9:00.888:40.98-2.7 
211:57.4   Chloe Scaplehorn PBU17WTeam Kennet11:57.411:57.435.6 
313:13.0   Aly Sloane  V50WCity of Salisbury13:01.111:59.019.4 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:31.8   Louise Small SBU23WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni9:31.89:07.64-1.0 
212:43.8   Kirsty Bennet  U17WTeam Kennet12:16.412:16.410.7 
313:19.5   Jay Friedlander  V35WCity of Salisbury13:02.113:02.122.7 
3000 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:13.6   Rebekah Pantony  U17WAldershot, Farnham & District10:44.7810:44.7830.0 
211:45.4   Ruth Jones SBSENWAldershot, Farnham & District/Enfield & Haringey11:45.411:30.528.8