Sweatshop Southern Athletics League Division 3 North External Results
Battersea Park
12 Jul 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:00.41   Rick Weston  SENMSerpentine/Ipswich Jaffa1:59.301:58.761.5 
22:04.60   Leslie Odamtten-Addy SBSENMShaftesbury Barnet2:04.602:01.231.2 
32:04.76   Jonathan Escalante-Phillips SBU23MCambridge & Coleridge/Warwick Uni2:00.951:58.21-4.4 
42:04.86   Haider Razzaq PBU20MOrion2:00.131:59.1716.4 
800 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.02   Anuraag Vazirani  U17MSerpentine2:02.752:00.218.7 
22:06.89   Daniel Richards  U17MOrion2:02.91:54.54-2.9 
32:13.41   Danny Digweed  SENMBarnet2:11.912:07.907.5 
42:31.77   Andrew Howard SBSENMCambridge & Coleridge2:31.772:21.623.9 
800 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.39   George Day SBU17MOrion2:25.392:08.36-1.3 
800 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:22.36   Helen Gray  SENWSerpentine2:21.442:17.47.0 
22:26.11   Florence Bryant  U23WShaftesbury Barnet/Loughborough Students2:21.982:21.833.7 
32:32.34   Carrie Bedingfield  SENWCambridge & Coleridge2:29.872:29.8715.4 
800 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:32.75   Jo Kent  V45WBarnet2:30.02:26.096.5 
22:39.19   Megan Roberts SBSENWSerpentine2:39.192:24.55.9 
32:47.09   Emma Coffey  U17WCambridge & Coleridge2:46.62:44.834.1 
 
1500 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:07.73   Jonathan Poole PBSENMSerpentine4:07.733:58.51-4.1 
24:10.56   Ben Hall  SENMOrion4:08.94:08.98.9 
34:12.81   Jonathan Escalante-Phillips PBU23MCambridge & Coleridge/Warwick Uni4:07.924:00.22-4.4 
44:26.98   Angus Holford  SENMWoodford Green Essex Ladies/Essex Uni4:11.04:03.89-2.0 
54:36.61   Danny Digweed SBSENMBarnet4:33.084:33.087.5 
1500 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.19   Rick Weston  SENMSerpentine/Ipswich Jaffa4:03.274:03.271.5 
24:39.05   Richard McCormick  V50MBarnet/Enfield & Haringey4:36.44:18.73.9 
34:41.61   Barnaby Foot  V40MOrion4:33.84:32.122.3 
45:10.81   Andrew Howard SBSENMCambridge & Coleridge5:10.814:59.523.9 
1500 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:13.12   Alexander Davy SBSENMLeeds City/Serpentine4:13.124:12.86-2.2 
24:14.56   Simon Barrett PBV35MSerpentine4:14.564:14.563.9 
34:20.77   Richard Phillips SBV35MSerpentine/Kent4:20.774:10.18.3 
44:30.27   Martin O'Connell SBSENMSerpentine4:30.274:19.1-0.5 
54:32.99   Daniel De Palol SBV40MSerpentine/Spain4:27.494:25.50.8 
64:42.87   Bartosz Porzuczek PBSENMSerpentine/Poland4:42.874:18.93-1.3 
74:46.19   George Day  U17MOrion4:43.714:17.72-1.3 
84:56.40   George Banbury  V40MOrion4:50.24:50.230.2 
94:59.47   William McAvock PBV40MSerpentine4:59.474:59.1014.9 
105:06.65   Alex Chrisostomou  U20MOrion5:01.54:52.5126.0 
1500 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:01.94   Helen Gray  SENWSerpentine4:46.214:38.57.0 
25:05.44   Florence Bryant  U23WShaftesbury Barnet/Loughborough Students4:47.344:47.3433.7 
35:10.64   Carrie Bedingfield  SENWCambridge & Coleridge5:03.65:03.615.4 
1500 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:14.01   Jo Kent  V45WBarnet5:05.534:58.46.5 
25:20.89   Megan Roberts SBSENWSerpentine5:20.894:58.35.9 
35:40.51   Emma Coffey SBU17WCambridge & Coleridge5:40.515:10.734.1 
1500 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:22.23   Jennifer Bradley PBV35WSerpentine/Civil Service5:22.235:22.239.2 
25:51.87   Grace Wu  V40WSerpentine5:26.005:13.424.9 
36:06.73   Jane Nodder SBV55WSerpentine5:53.345:53.3412.4 
 
3000 SM A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:40.43   Jonathan Poole SBSENMSerpentine8:40.438:33.25-4.1 
28:58.76   Jack Bowden PBSENMCambridge & Coleridge8:58.768:58.7618.7 
39:06.49   Angus Holford SBSENMWoodford Green Essex Ladies/Essex Uni9:06.498:56.06-2.0 
49:14.06   Thomas Butler PBU17MBarnet8:58.698:27.61-3.7 
510:13.14   Colin Read PBV45MOrion10:13.1410:13.142.3 
3000 SM B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:55.37   Richard Phillips SBV35MSerpentine/Kent8:55.378:47.78.3 
29:11.92   Robbie Cox PBSENMWoodford Green Essex Ladies9:11.929:11.920.3 
39:12.08   Istvan Jacso PBV35MCambridge & Coleridge/Hungary9:12.089:12.081.0 
410:29.53   Tim Butler  V50MBarnet10:16.358:13.28.5 
3000 SM ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:07.08   Jamie Hogg PBV40MSerpentine9:06.719:06.7127.3 
29:17.70   Nathan Wilkins SBU23MSerpentine9:17.709:05.040.0 
39:19.65   Martin O'Connell PBSENMSerpentine9:19.659:00.2-0.5 
49:44.28   Louis Clark SBSENMWoodford Green Essex Ladies9:44.289:35.6014.1 
59:47.38   David Evans PBSENMSerpentine9:47.389:41.91.0 
610:02.83   Richard Taylor PBV35MSerpentine10:02.769:44.832.3 
3000 SW A
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
110:34.55   Sarah Pemberton PBSENWSerpentine10:34.5510:34.54.6 
210:53.81   Jo Kent  V45WBarnet10:45.610:24.76.5 
310:59.27   Jenny O'Sullivan  SENWWoodford Green Essex Ladies/Ireland10:48.410:48.435.5 
412:13.35   Joan Lasenby  V50WCambridge & Coleridge/Cambridge Uni/Eastern Masters11:59.610:29.919.4 
3000 SW B
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:20.44   Jennifer Bradley PBV35WSerpentine/Civil Service11:20.4411:20.449.2 
212:53.46   Philippa Horton SBSENWBarnet12:53.4612:00.0434.4 
313:08.93   Margaret Phillips  V60WCambridge & Coleridge/Eastern Masters12:28.9512:28.9517.8 
3000 SW ns
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
111:39.15   Bernadette Van Wijk PBSENWSerpentine/Netherlands11:39.1511:39.1526.1 
211:48.50   Grace Wu  V40WSerpentine11:32.710:54.224.9 
312:34.32   Jane Nodder  V55WSerpentine12:12.4812:04.4012.4