BMC Regional Races External Results
Eltham
28 May 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:51.71   Shaun Wyllie SBU20MBracknell AC1:51.711:49.500.5 
21:52.24   Sean Molloy  U20MTonbridge1:49.961:47.76-4.3 
31:53.31   Jonathan Ketley PBU23MCrawley/Canterbury Christ Church/Seaford1:53.311:53.3117.8 
41:53.52   Omar Mansour SBSENMWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.521:53.256.1 
51:53.67   Nick Armstrong PBU20MBexley1:53.671:52.74-3.3 
61:55.21   Patrick Lucas SBU20MCroydon1:55.211:54.16-1.8 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:54.16   Dylan Rigby PBU20MInvicta East Kent1:53.661:53.66-0.1 
21:54.66   Tom Cox SBU23MTonbridge1:54.661:54.563.1 
31:56.33   William Somogyi SBU20MBexley1:56.331:55.2122.7 
41:56.83   Daniel Eeles PBU20MBrighton Phoenix1:56.831:50.881.1 
51:56.93   Archie Davis PBU17MBrighton Phoenix1:55.011:48.78-4.5 
61:58.34   Owen Hind SBSENMKent1:54.751:53.15-4.4 
71:59.09   Sam Hudson PBU23MInvicta East Kent1:59.091:59.0916.1 
800m C (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:56.51   Christopher Cohen PBU17MTonbridge1:56.511:56.5115.1 
21:58.13   Benjamin Davies PBU17MBedford & County1:57.281:54.15-3.7 
31:58.34   Maximilian Nicholls PBU20MTonbridge1:58.341:58.34-3.8 
41:58.45   Jack Stroud SBSENMOrion1:58.451:57.114.9 
51:58.85   Andrew Warburton PBSENMNotts/Loughborough Students1:58.041:58.04-2.3 
62:00.71   Peter Watkeys PBSENMBasingstoke & Mid Hants2:00.712:00.28-1.0 
72:00.72   Charles Sillett PBU17MEaling Southall & Middx2:00.722:00.7013.3 
82:01.20   Martin Broderick SBSENMBasingstoke & Mid Hants2:00.031:58.3110.5 
92:01.57   Kieron Connor  U17MCroydon2:01.071:55.08-2.0 
102:04.35   Mukhtar Farah  U17MEaling Southall & Middx2:01.931:58.671.6 
800m D (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:58.33   Feysel Nadew PBU17MHerne Hill1:54.431:53.942.9 
21:59.91   Andre Stone PBU20MBexley1:59.911:58.12-1.9 
32:00.88   Kartik Iyer PBU20MCroydon2:00.882:00.889.4 
42:01.84   Joe Crawford PBU20MBexley2:01.842:01.8423.2 
52:03.45   Euan Nicholls PBU17MTonbridge2:03.452:01.131.5 
62:04.42   Robert Spalding  U17MCroydon2:04.332:03.675.4 
72:08.92   Ben Matthews SBU20MBexley2:08.922:05.0312.8 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.55   Alfie Armitage-Hookes PBU15MCambridge H2:02.172:02.1716.4 
22:05.81   Tim Carnell PBU20MReigate Priory2:05.811:58.706.6 
32:07.70   Cameron Payas  U17MMedway & Maidstone/Gibraltar2:04.001:54.60-2.8 
42:08.93   Sam Cohen PBU15MHerne Hill2:08.932:08.9329.6 
52:08.94   Sophie Mansfield PBU17WBrighton Phoenix2:08.942:07.408.6 
62:09.20   Sabrina Sinha PBU17WCambridge H2:06.912:05.484.2 
72:09.94   Charles Crick PBU15MTonbridge2:06.421:57.45-0.6 
82:10.25   Ashley Gibson PBSENWMorpeth/Tonbridge2:10.252:10.250.8 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:13.58   Lewis Laylee PBU17MDulwich2:11.061:58.76-1.7 
22:16.13   Emily Bond PBU15WInvicta East Kent2:16.132:16.1323.2 
32:16.26   Gemma Finch PBU20WBasingstoke & Mid Hants2:15.552:10.143.8 
42:17.40   Okiki Olugunna PBU17MBexley2:17.402:17.4028.3 
52:17.82   Sophie Riches  U20WChelmsford2:12.862:10.0713.1 
62:21.43   Clara Grinyer  U17WReigate Priory2:19.702:16.8828.3 
800m G (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.68   Clare Elms SBV50WDulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:18.952:15.502.6 
22:20.56   Chloe Sharp PBU15WDartford H2:19.352:11.332.0 
32:22.31   Rebecca Killip  U20WWindsor Slough Eton & Hounslow2:21.752:15.9221.8 
42:28.43   Reece Miles PBU15MCambridge H2:21.452:03.04.1 
52:37.47   Matthew Roach  U15MBexley2:34.562:29.2125.2 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:53.20   Robbie Farnham-Rose SBU23MTonbridge/St. Mary's Uni3:53.203:41.64-2.0 
23:57.85   William Fuller PBU20MBlackheath & Bromley3:54.573:43.00-4.9 
33:59.14   Toby Starling  U20MAldershot, Farnham & District3:58.673:58.6715.1 
43:59.92   Alex Yee  U17MKent3:59.233:51.66-5.9 
54:00.07   Jack Goss PBU20MInvicta East Kent4:00.073:58.91-0.4 
64:00.23   Billy White SBU20MBrighton Phoenix3:59.23:52.54-1.7 
74:01.07   Lascelles Hussey  U20MHerne Hill3:58.223:47.852.6 
84:01.54   Simon Millett PBSENMWindsor Slough Eton & Hounslow/Norwich RR4:01.544:01.54-1.3 
94:02.90   George Elliott SBU17MBasildon4:01.353:58.204.4 
104:04.29   Tom Heslop SBSENMVictoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni3:56.023:55.000.8 
114:05.27   Alex Robinson  SENMHercules Wimbledon/Durham Uni3:59.693:52.15-1.1 
124:07.27   Daniel Bradley SBSENMTonbridge4:07.273:58.9-1.8 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:01.74   Jamie Finnigan PBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow3:58.873:58.8717.5 
24:03.27   Rick Weston PBSENMSerpentine/Ipswich Jaffa4:03.274:03.27-2.0 
34:03.96   Daniel Moses SBSENMOrion/Middlesex Uni4:03.964:01.620.4 
44:06.10   Oliver Carrington PBU23MNewark AC/Surrey Uni4:06.104:06.104.3 
54:11.48   Jake English  U20MCroydon4:08.474:08.470.1 
64:12.44   Tim Faes PBU20MTonbridge4:12.443:59.332.0 
74:14.64   Harry Boyd PBU15MGuildford & Godalming4:14.643:58.05-1.9 
84:15.12   Danny Brewer  SENMBlackheath & Bromley/Sheffield Uni4:13.374:13.37-0.3 
94:19.07   Dave Morgan  SENMSerpentine/Kent4:18.24:12.24-2.2 
104:19.84   Michael Ellis PBU20MTonbridge/Judd School4:15.754:03.44-2.5 
114:20.89   Tim Lawrence  SENMKent4:18.324:18.32-0.4 
124:25.29   Stuart Beaney SBV40MKent4:25.294:20.01-0.7 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:21.79   Noah Armitage-Hookes PBU15MCambridge H4:14.144:12.5-2.1 
24:26.34   Jamie Hogg PBV40MSerpentine4:18.464:18.4623.3 
34:30.49   Samuel Willcox  U17MCambridge H4:24.04:24.018.8 
44:30.91   George Crocker PBU15MCrawley4:21.94:14.75.0 
54:32.07   Samuel Crick PBU15MTonbridge4:23.34:05.16-0.9 
64:34.40   Laurie Pope PBU15MSouth London4:32.04:26.26.3 
74:38.52   Alex Leggatt PBU17MBlackheath & Bromley4:38.524:12.973.1 
84:38.55   Richard Bidgood PBV35MKent4:38.554:38.550.9 
94:41.90   James Gordon  V35MCambridge H/Serpentine/New Eltham Joggers4:27.784:27.7817.5 
104:45.20   Bede Pitcairn-Knowles  U15MTonbridge4:39.424:06.18-1.2 
114:45.72   Isabella Hoy  U15WWoodford Green Essex Ladies4:45.074:45.0724.7 
 
3000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:35.34   Abel Tsegay PBU20MInvicta East Kent/Eritrea8:13.508:12.49-4.1 
28:38.75   Adam Wright PBU20MS Factor8:33.578:33.5719.2 
38:51.53   Richard Webb PBU20MBlackheath & Bromley8:51.538:51.532.1 
49:04.69   Adam Villard SBU23MSt. Mary's Richmond/Stragglers9:04.699:00.1320.4 
59:17.57   Phil Sanders PBV40MKent9:17.579:17.57-0.7 
69:20.70   William Ruiz PBU20MBlackheath & Bromley9:17.518:48.19-1.3 
79:29.53   Peter Lighting SBSENMKent9:29.539:13.3-2.4 
89:29.67   Tony Tuohy SBV50MDulwich/Veterans9:29.679:22.831.6 
99:32.62   Joss Barber PBU17MBlackheath & Bromley9:22.98:53.29-2.3 
109:33.54   Nathan Bekele PBU17MHerne Hill9:33.09:09.913.2 
119:44.59   Jad El-houssami SBU23MNewham & Essex Beagles9:44.599:38.48-0.4 
129:47.82   Luke Armitage PBV50MKent/Southern Counties Vets9:47.829:47.826.0 
139:51.33   Keith Newton  V50MHerne Hill9:49.28:48.243.5 
1410:15.11   Victoria Hiscock PBU17WBenfleet10:13.8010:13.804.7 
1510:16.43   Jessica Burgess PBU20WWoodford Green Essex Ladies10:14.3810:00.9024.0 
1610:19.18   Christian Poulton SBV45MCambridge H10:15.9710:08.773.8 
1710:45.29   Vi Chu  V35MCambridge H10:37.0110:37.0122.5 
1810:57.17   Ian Grant PBSENMKent10:57.1710:57.1720.0