Watford Open Graded Meeting External Results
Watford
24 Sep 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:28.67   James Davis  U15MShaftesbury Barnet2:24.472:16.310.8 
22:29.04   Ndidikama Okoh  U13WChelmsford2:28.82:20.318.7 
32:33.60   Joshua Namiech-Oyebola  U15MWatford2:30.502:22.6725.7 
42:36.49   Isabel Found  U20WHerts Phoenix2:29.832:29.838.8 
52:37.34   Keira Stern  U13WSt. Albans AC2:33.412:18.56.4 
62:44.92   Sammy Taylor  U15MWycombe2:34.422:27.5625.7 
72:50.37   Sumayyah Hamud PBU13WHillingdon2:50.372:50.3736.0 
82:53.92   Ralph Williams  U13MStevenage & North Herts2:46.522:38.328.1 
92:56.42   John Garber  V70MHerne Hill/Eastern Masters2:51.492:22.9919.2 
103:01.74   Maria Slade SBU20WChiltern3:01.742:40.836.0 
113:38.50   Neil Anthony PBV50MWest Suffolk3:38.503:38.5036.0 
800 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:15.60   Lewis Debenham  U15MHavering2:14.42:04.295.8 
22:17.17   Andy Gannaway  V50MWinchester/Veterans2:14.812:07.082.6 
32:17.41   Joe Chott  U15MShaftesbury Barnet2:17.212:07.5315.3 
42:20.73   Kirk O'Rourke PBU17MHillingdon2:20.732:11.69.1 
52:21.08   Laurance Edwards  U13MHarrow2:18.291:54.50-2.0 
62:21.18   Owen Dearman PBU17MWatford2:21.182:17.7131.9 
72:21.65   Stuart Hansell  SENMNewmarket J2:20.052:12.4819.1 
82:21.67   Dean Johal  U17MWatford2:21.32:17.124.6 
92:21.99   Joanna Boxall PBU17WCrawley2:21.992:19.7726.9 
102:35.47   Abdirahman Hamud  U15MHillingdon2:25.982:06.501.3 
800 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.09   Graeme Harrison PBV40MSerpentine/Southern Counties Vets2:06.092:06.0928.7 
22:07.70   Matt Griffiths PBU17MLeicester2:07.702:05.2726.3 
32:07.97   Oliver Formby PBU17MBarnet2:07.972:06.6413.5 
42:08.30   Joseph Peppiatt PBU17MBarnet2:08.302:00.274.1 
52:08.91   Sophie Billington  U20WLuton2:07.992:07.9922.8 
62:10.05   Khahisa Mhlanga  U15WChelmsford2:08.722:04.341.5 
72:12.21   Johann Sanseau  U15MWatford2:10.72:07.6021.9 
82:13.22   Byron Johal PBU15MWatford2:13.222:08.2118.3 
92:13.56   Danny Digweed  SENMBarnet2:11.912:07.907.8 
102:13.97   Eva Mack  SENWHillingdon/Harrow/Czech Republic2:13.172:11.6110.8 
800 SX 4
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:53.52   James McCarthy  U20MChiltern1:52.861:49.09-3.7 
21:54.12   Andrew Keat PBU20MSale Harriers Manchester1:54.121:54.1217.5 
31:59.32   Stephen Strange  U23MBasildon1:57.41:54.71-2.5 
42:03.02   James Lonsdale PBU17MWorksop2:03.021:57.363.6 
52:03.09   Matthew Boxall  U17MCrawley2:01.182:01.1820.8 
62:04.43   Kieran Moreland  U23MShaftesbury Barnet/Portsmouth Uni2:00.492:00.4917.7 
72:06.20   Noor Mohamoud  U20MHarrow2:03.071:57.74-0.8 
82:06.33   George Crocker  U15MCrawley2:02.991:58.187.6 
92:10.19   Andy Coleman  V45MBillericay/Basildon/Eastern Masters2:08.532:07.721.7 
102:14.43   William Ralston  U17MVale of Aylesbury2:09.132:00.10-0.6 
 
1500 SX 1
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:08.09   Joe Payne PBU17MBasildon5:08.094:39.145.7 
25:14.30   Toren Grainger SBV45MCamberley5:14.305:04.657.8 
35:15.74   Hannah Rayden SBU15WSt. Albans AC5:15.745:08.7611.7 
45:16.97   Christine Anthony PBV50WWest Suffolk/Eastern Masters/St. Edmund Pacers5:16.975:11.477.6 
55:17.54   Holly Hodgskinson PBU13WWycombe5:17.545:07.338.7 
65:18.44   Elisa Robbins PBSENWOxford City5:18.445:14.179.4 
75:18.54   Richard Taylor SBSENMVale of Aylesbury5:18.544:17.13.8 
85:28.75   Haydn Williams  U13MStevenage & North Herts5:23.725:16.921.2 
95:33.62   Hannah Trotman  U13WWatford5:21.385:07.157.8 
105:37.42   Olivia Corbett PBU15WWoodford Green Essex Ladies5:37.425:23.8330.8 
115:50.58   Julia Sokol PBU15WWoodford Green Essex Ladies5:50.585:46.3735.2 
125:52.91   Joe Day SBU13MChiltern5:52.914:54.068.6 
136:34.61   John Garber  V70MHerne Hill/Eastern Masters6:15.655:09.0919.2 
1500 SX 2
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:40.07   Harry Linnett PBU15MOwls Leicester4:40.074:40.0730.0 
24:44.99   Thomas Patrick  U15MShaftesbury Barnet4:35.653:55.06-2.7 
34:48.57   Callum Walsh PBU15MSt. Albans AC/St. Albans Striders4:48.574:34.018.0 
44:51.89   Raymond Ngai  SENMWimbledon Windmilers4:51.004:51.0014.7 
54:58.05   Joe Smith PBU13MHerts Phoenix4:58.054:15.75.6 
64:58.36   Sebastian Vons PBSENMWimbledon Windmilers/Unattached4:58.364:58.3614.2 
74:59.81   Chloe Oldfield SBU23WVale of Aylesbury4:59.814:54.3116.9 
85:00.03   Bernadine Pritchett  V45WWoodford Green Essex Ladies/Veterans4:47.214:31.5220.7 
95:02.78   Thomas Dennis  U13MGuildford & Godalming4:58.274:50.627.0 
105:03.09   Laurence Scheyvens PBV45MBarnet5:03.095:03.0931.7 
115:04.72   Alison Young  V40WChiltern5:04.224:59.974.0 
125:05.43   Rose Abbott  U13WBedford & County5:02.344:53.068.1 
135:06.32   Joseph Mott  U13MReading AC5:03.54:23.12.4 
145:10.93   Emily Anders  U15WSt. Albans AC/St. Albans Striders5:00.135:00.1312.0 
155:13.25   Sarah Heddle  U17WCamberley5:01.685:01.6827.0 
1500 SX 3
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
13:59.03   Michael Bartram PBU20MWest Suffolk3:59.033:57.87-1.1 
24:02.78   Sam Coombes  SENMDartford H/Kent4:00.653:53.762.8 
34:03.62   Isaac Akers  U17MCorby4:03.33:57.82-4.4 
44:05.59   Frankie Conway SBSENMOrion/Birmingham Uni4:05.593:55.44-1.1 
54:11.31   Tom Claessens SBU23MWycombe/Bath Uni4:11.314:09.9821.3 
64:12.00   Brogan McCawley  U20MCamberley4:09.583:59.92-0.7 
74:14.82   Khalid Ali Ahmed  U17MShaftesbury Barnet4:07.864:02.5910.7 
84:15.29   Joseph Aherne  U20MChiltern4:13.414:13.4126.7 
94:17.76   George Cook PBU17MHerts Phoenix4:17.764:17.760.1 
104:19.77   Hamza Kadir PBU15MShaftesbury Barnet4:19.773:48.594.7 
114:24.68   Calum Edwards SBU20MWindsor Slough Eton & Hounslow4:24.684:15.6020.2 
124:28.85   Neil Guthrie PBV40MWimbledon Windmilers4:28.854:28.854.5 
134:29.69   Jessica Keene PBU17WBlackheath & Bromley4:29.694:29.694.2 
144:31.15   Tim Kimber SBV40MCrawley/Reigate Priory4:31.154:17.98.6 
154:31.16   Joseph Doyle PBU17MHillingdon4:31.164:28.1321.5 
164:36.48   Harry Grace  U17MAldershot, Farnham & District4:33.414:18.222.5 
 
3000 SX
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:52.55   Eddie O'Gorman PBV40MChiltern/Handy Cross8:52.558:52.552.7 
28:53.41   Alex Horton PBSENMBarnet8:53.418:53.41-0.6 
38:55.65   Liam Smith PBU23MMarshall Milton Keynes/Imperial College8:55.658:39.08-0.4 
48:56.89   Tom Crouch  SENMSt. Albans Striders8:52.948:39.28-1.3 
58:57.24   Brahma Pochee  SENMHighgate8:52.078:38.75-0.6 
68:58.17   Matthew Sharp PBV35MHercules Wimbledon8:58.178:56.54-1.4 
78:58.69   Thomas Butler PBU17MBarnet8:58.698:27.96-3.2 
88:59.33   Andrew Pickett SBSENMDartford H/Loughborough Students8:59.338:37.50.0 
99:20.30   Richard Bate  SENMStevenage & North Herts/Fairlands Valley Spartans9:18.119:18.1123.4 
109:28.14   Joseph Nourse  U20MBraintree9:19.09:19.08.8 
119:29.01   Richard Macaulay SBSENMLondon Heathside9:29.019:07.961.4 
129:30.10   James Davis  U20MVale of Aylesbury9:17.599:17.593.5 
139:40.90   Chris Biddle PBSENMDartford H9:40.909:40.900.0 
149:44.60   Carlos Vázquez Garcia  U23MStevenage & North Herts/King's College London/Spain9:27.089:27.0822.7 
159:52.13   Daniel Weathers PBU17MWycombe9:52.139:49.5415.4 
1610:02.92   Max Perry SBU13MVale of Aylesbury10:02.929:06.63-1.4 
1710:04.53   Andrew Rolt SBV45MVale of Aylesbury/Southern Counties Vets10:04.538:40.44.9 
1810:05.46   Ben Holdgate PBU20MBraintree10:05.469:59.60.9 
1910:09.62   Lewis Caiels SBU17MBexley/Dartford H10:09.6210:00.619.5 
2010:15.66   Michael Stainton PBV50MSerpentine10:15.6610:15.6625.2 
2110:17.88   Justine Anthony PBU23WWest Suffolk/Birmingham Uni10:17.8810:00.783.2 
2210:27.63   Maclaine Argent-Bane U20MTrent Pk    
2310:32.82   Yasmin Austridge PBU15WBlackheath & Bromley10:32.8210:32.823.9 
2410:33.76   Paul Lemmon  V50MLondon Heathside/Veterans/Hercules Wimbledon10:30.69:13.268.0 
2511:19.94   Natasha Taylor  U17WWycombe10:59.6110:59.6114.4 
2612:16.15   Andrew Stewart PBV50MChiltern12:16.1511:30.258.6 
2712:48.28   David Shortridge SBV40MVictoria Park & Tower Hamlets/Open Athletics12:48.2810:46.789.1 
2813:22.80   Jessica Leane SBU15WHarrow13:22.8010:21.425.6