BMC PB Classic External Results
Corby
11 May 13
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:53.82   Jonny Monk PBU20MLeicester1:52.551:48.68-3.0 
21:56.65   Oliver Jones PBU20MIpswich1:56.651:56.6516.7 
31:56.75   Billy White  U17MBrighton Phoenix1:54.521:54.520.2 
41:58.06   James McCrae PBU17MNene Valley1:57.31:53.58-2.7 
51:58.28   Andrew Revell PBU20MIpswich1:58.281:58.2818.3 
61:59.39   Billy Kelsey SBU17MShaftesbury Barnet1:55.121:52.234.7 
72:00.41   James Hatton  U17MLeicester1:58.081:58.086.0 
82:00.90   Ross Tennant PBU20MIpswich1:58.691:55.6-1.9 
800m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:03.07   Liam Kirk PBU20MKettering2:03.072:03.077.6 
22:03.28   Archie Davis  U15MBrighton Phoenix1:58.801:49.69-3.4 
32:03.91   Ellis Cross PBU17MTamworth2:03.911:57.00-4.6 
42:03.95   Scott McIntyre PBU17MCorby2:03.22:03.016.9 
52:05.04   Kyran Wilson PBU17MRugby & Northampton2:03.62:00.1612.4 
800m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:06.60   Alex Rieley PBU17MMansfield2:05.221:58.81-2.7 
22:07.09   Sam Furey PBU20MCorby2:03.92:03.911.3 
32:07.21   Cameron Smith  U17MMansfield/Derbyshire Schs2:05.161:59.06-1.8 
42:08.36   William Bardsley PBU17MSouth London2:07.081:58.19-1.6 
52:09.67   Mari Smith SBU17WLeicester2:09.672:04.190.7 
62:10.50   Cameron Innes  U17MCoventry2:06.62:06.624.7 
72:11.44   Caelidh Ross PBU17WLeicester2:06.632:06.634.5 
82:11.52   Cameron Hart PBU17MLeicester2:08.992:06.018.7 
800m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:18.20   Amrik Gill PBU17MLeicester2:13.452:02.77-0.6 
22:18.37   Marcus Rowland  U15MStilton2:12.312:12.3127.8 
32:18.97   Helena Keenan SBU17WCorby2:16.612:16.365.8 
42:19.01   Amalia Edwards SBU17WLuton2:16.132:16.1321.9 
52:19.39   Lillie Bellamy  U20WSwindon2:14.382:12.0618.2 
62:20.50   Naomi Richardson SBU20WCoventry2:20.502:14.6621.3 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:21.30   Susannah Reid PBU20WIpswich2:21.302:12.867.6 
22:22.73   Jess Gordon SBU17WKettering2:18.882:15.920.3 
32:23.95   Ruby Goodall SBU15WCorby2:23.12:22.415.3 
42:25.24   Bethany Gordon PBU15WKettering2:22.532:22.5325.9 
52:25.46   Demi Jakymelen SBU20WMansfield/Derbyshire Schs2:25.462:19.1634.6 
62:26.30   Ben Damms PBU15MLouth2:26.302:26.3031.3 
72:27.14   Isobel Davis PBU15WLeamington2:26.852:21.9213.7 
82:35.09   Charlie Peters  U13WCannock & Stafford2:31.732:30.825.8 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:25.97   Alex Cunningham PBU13MCorby2:21.92:11.516.2 
22:30.38   Oliver Freer PBU15MLeicester2:30.381:56.8-1.2 
32:35.53   Morgan Potter PBU13MCorby2:32.72:12.193.7 
42:42.28   Eleanor Tennant  U17WIpswich2:35.52:34.531.9 
52:43.86   James McIntyre  U13MCorby2:38.82:30.013.0 
 
1500m A (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:06.55   Jeremy Barnes  U17MCoventry4:04.723:50.06-1.9 
24:08.31   Luke Jones SBU17MTamworth3:59.173:52.47-3.4 
34:16.91   Lewis Hayes PBU20MKettering4:06.94:06.915.3 
44:18.14   Josh Coles SBU20MCorby4:18.144:14.62.7 
54:19.73   Bradley Wattleworth  U20MIpswich4:12.423:57.08-0.8 
1500m B (Men)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:16.59   Charlie Davis PBU17MLeamington4:13.634:13.6321.3 
24:22.76   Robert Male  U20MRugby & Northampton/Birmingham Uni4:21.134:03.45-0.5 
34:23.77   Isaac Akers  U15MCorby4:14.503:59.13.6 
44:27.50   AN Other         
54:28.83   Dion Harrison PBU17MLincoln Wellington4:24.714:21.782.2 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:50.33   Ellie Welch PBU17WCorby4:44.254:42.05.7 
24:54.16   Hannah Willis PBU15WBracknell AC4:54.164:50.512.0 
34:55.74   Aaron Bruce  U15MKingston & Poly4:40.394:35.455.6 
45:00.17   Ella Shirley  U17WLeicester4:45.344:45.346.0 
55:00.74   Tabatha Walford PBU15WBedford & County5:00.744:36.983.2 
65:02.24   Francesca Green PBU15WLeicester5:02.245:02.2428.0 
75:05.01   Laura Wilkinson PBU15WLincoln Wellington5:05.014:55.38.3 
85:05.08   Ella Hughes PBU17WMansfield4:55.534:31.1811.2 
95:09.81   Leah Epton PBU15WLincoln Wellington4:55.744:55.7424.3 
105:17.82   Ellie-May Hathaway  U15WCorby5:15.95:09.821.2 
115:21.67   Gemma Vaughan SBU17WKettering5:21.675:06.6534.4 
125:40.59   Alison Curtis  U13WLeicester5:29.975:17.0735.8 
136:13.25   William Rhodes  U13MCorby6:12.75:40.025.8 
 
3000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
18:52.71   Steven Naylor  SENMBedford & County8:38.188:38.180.0 
28:56.19   Euan Makepeace PBU17MCharnwood8:35.108:25.42-2.3 
39:21.17   Andrew Headley PBU17MBedford & County9:21.178:52.640.6 
49:33.63   Stephen Headley SBU17MBedford & County9:33.639:22.0-0.9 
59:38.61   Jake Richardson SBU17MGrantham AC9:31.89:09.63-0.4 
69:42.69   Jack Hope  U17MKettering9:18.18:50.58-1.7 
710:06.72   Matt Le Poidevin  U17MWest Suffolk9:49.479:49.475.8 
810:18.77   Abbie Donnelly  U17WLincoln Wellington9:52.989:41.780.8 
910:30.93   Catrina Thomas PBU17WLincoln Wellington10:30.939:54.921.1 
1010:32.68   Rebekah Ward  U17WLincoln Wellington10:21.210:15.583.9 
1110:47.80   Kayli Walford PBU20WBedford & County10:47.8010:47.8026.2