Wetherby parkrun # 67 External Results
Wetherby
8 Oct 16
Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
parkrun
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
117:49   Scott Watson PBV35MHyde Park Harriers17:4917:492.8 
218:34   Toby Hone  S25MKnavesmire18:1618:163.5 
319:00   Stephen Boynton  V60MBritish Library (Boston Spa)18:4018:404.3 
419:38   Gareth Wilson  V35MNorth York Moors/Leeds & Bradford TC/Glossopdale19:0917:164.2 
519:49   Mark Ryder V35MUnattached    
619:53   Stephen Porritt  S30MYork Triathlon19:1719:175.6 
719:55   Pete Berry  V40MUnattached19:0318:364.2 
819:58   Stefan Durkin  V45MKnavesmire19:2218:307.7 
920:05   Martin Reeds S30MUnattached    
1020:08   Jonny Goldsbrough  S25MUnattached19:4919:496.8 
1120:12   Lisa Mawer  V45WWetherby19:5818:489.5 
1220:19   Andrew Toon S30MValley Striders AC    
1320:30   Joe Stockley U18MUnattached    
1420:37   Josh Goldsbrough S20MUnattached    
1521:33   Adam McAuley  V45MSteel City20:4820:488.5 
1621:36   Gary Ellerby  V35MUnattached19:4519:325.9 
1722:09   Nic Streatfield V40MUnattached    
1822:12   Graham Taylor S30MKnaresborough Striders    
1922:23   Paul Neary  V40MCity of York21:4921:4914.4 
2022:54   Steve Trapps V40MWetherby Runners    
2122:59   Alaistair Macleod  V55MKnavesmire22:2620:2412.4 
2223:23   Jamie Yarwood V40MUnattached    
2323:27   Howard Jeffrey  V60MOtley20:5419:388.8 
2423:29   Robert Stocks  V60MUnattached22:4621:4815.0 
2523:33   Gill Boynton V55WYork Acorn RC    
2623:36   Steve Gregory V60MUnattached    
2723:47   Harry Elderton U15MUnattached    
2823:51   Benjamin Prestwich U15MUnattached    
2923:52   Rod Milne S30MUnattached    
3023:56   Bob Elderton V45MUnattached    
3123:58   Danny Sampson  V40MYork Triathlon22:1921:2314.9 
3224:19   Nik Coleman S30MUnattached    
3324:21   Emily Eaton Turner S20WYork Triathlon Club    
3424:22   Rich Thornton S25MUnattached    
3524:32   Daniel Linstrum U15MUnattached    
3625:28   Helen Tate V55WUnattached    
3725:32   Richie Dawe V35MUnattached    
3825:36   Clare Bradbury V35WUnattached    
3925:55   Derek Whiteley  V55MUnattached25:1822:5516.8 
4026:10   David Allen V45MUnattached    
4126:22   Mladen Puljic V45MUnattached    
4226:30   Juliet Pearlman V55WUnattached    
4326:32   Bob Mitchell V65MUnattached    
4426:39   Tim Haskell V35MUnattached    
4526:45   Louis Elderton U11MUnattached    
4626:45   Natalie Elderton V40WUnattached    
4726:56   Lizzie Kershaw V35WYork Triathlon Club    
4827:05   Kathleen Basford  V50WUnattached26:4324:4924.2 
4927:09   Anna Pickles V35WUnattached    
5027:20   Fiona Knapton  V40WWetherby27:0425:0622.0 
5127:21   Vivianne Fraser  V50WKnavesmire23:3223:3215.4 
5227:26   Vikki McAuley V45WUnattached    
5327:29   Andy Langton V55MUnattached    
5427:43   Anne Hughes  V60WNorthbrook25:5024:3718.0 
5528:14   Alex Lewry S30MYork Acorn RC    
5628:17   Rosie Lewry S30WYork Acorn RC    
5728:18   Unknown Athlete SENMUnattached    
5828:42   Lianne Dayson S30WUnattached    
5928:44   Andrew Pearlman V55MUnattached    
6028:46   Charlotte Lucas S25WUnattached    
6129:05   Rachel Calvert  U15WWetherby28:0028:0024.4 
6229:26   Darcie Kirk U11WUnattached    
6329:28   Unknown Athlete SENMUnattached    
6429:32   Emma Kirk V45WUnattached    
6529:53   Chris Calvert V45MUnattached    
6630:50   Sarah Rothwell-Wood V40WUnattached    
6731:19   Nicola Lister V45WUnattached    
6831:21   Susan Clews V35WUnattached    
6931:40   Megan Cooke  V45WWetherby31:0528:3825.7 
7032:12   Charlotte Sewell V40WUnattached    
7132:39   Kristy Parnell V40WUnattached    
7232:41   Mark Halliday  SENMUnattached21:5120:4316.0 
7333:24   Oscar Brown U15MUnattached    
7433:28   Eddie Elderton U11MUnattached    
7534:01   Oliver Hope U11MUnattached    
7634:02   Richard Hope S30MUnattached    
7734:08   Annabelle James  V40WAckworth28:4226:1126.3 
7835:52   Jane Burke V55WUnattached    
7937:20   Gill Edmondson V40WWetherby Runners