BMC PB Classic External Results
Corby
10 May 14
800 1500 3000 

Head to Head - to compare runners check 2 or more boxes below and then click
 
800m A (Mens)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
11:57.0   Hizam Sheekh PBU20MRugby & Northampton1:55.11:54.0210.6 
21:57.2   Adam Wright  U20MRugby & Northampton1:54.021:51.1-2.7 
31:59.5   Ellis Cross PBU20MTamworth1:58.831:57.00-4.6 
41:59.9   Robert Umeokafor  U20MBirchfield H1:54.531:50.05-3.8 
52:00.2   Cameron Bell  U17MHallamshire1:57.141:51.60-2.9 
62:00.4   Rhys Furlong PBU20MTelford AC1:57.591:57.595.2 
72:00.7   Ross Tennant  U20MIpswich1:57.451:55.6-1.9 
82:00.9   Luke Sherlock  U17MBanbury2:00.12:00.110.9 
92:03.3   Aaron Thorpe  U20MCity of Sheffield1:58.161:54.31-0.7 
800m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:04.4   Bradley Stokes  U17MBirchfield H1:56.251:56.2512.5 
22:05.6   Josh Coles SBU20MCorby/Rugby & Northampton2:05.62:02.02.7 
32:07.7   Scott McIntyre  U20MCorby2:03.02:03.016.9 
42:08.5   Kyran Wilson  U17MRugby & Northampton2:01.102:00.1612.4 
52:09.2   Jack Simpson  U15MBurton2:01.41:55.79-1.4 
62:12.5   Oli Lum  U20MMarshall Milton Keynes2:07.551:57.91-1.4 
72:13.6   Sam Furey SBU20MCorby2:10.12:03.911.3 
82:16.1   Caelidh Ross  U20WLeicester2:11.072:06.634.5 
800m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:10.1   David Blakeston PBU17MCorby2:10.02:10.021.2 
22:11.2   Joseph Pollard PBU15MCharnwood2:08.51:55.86-2.5 
32:11.9   Mari Smith  U20WLeicester2:07.432:04.190.7 
42:12.1   George Glinski PBU17MMarshall Milton Keynes2:07.42:04.4112.3 
52:12.5   Sabrina Sinha  U17WCambridge H2:06.912:05.485.9 
62:13.8   Amrik Gill SBU17MLeicester2:09.702:02.77-0.6 
72:16.4   Thomas Gostelow PBU15MCharnwood2:06.61:57.06-1.0 
82:21.1   Francesca Ashworth  U20WKettering2:14.612:13.4311.3 
92:21.7   Heidi Davies  U17WBrecon/Powys Schs2:15.382:15.383.9 
800m D (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:16.4   Adam Searle  U15MRugby & Northampton2:08.92:01.1-0.1 
22:18.0   Laura Mullin PBU17WCharnwood2:12.652:10.243.2 
32:18.9   Luke Davies  U15MBrecon2:12.422:12.4212.0 
42:19.1   Alex Cunningham  U15MCorby2:16.72:11.516.2 
52:19.5   Holly Bankes SBU15WStroud2:12.22:12.211.2 
62:19.9   Megan Wilson  U17WHarrow2:17.42:16.529.5 
72:20.1   Jess Gordon SBU20WKettering2:15.92:15.920.3 
82:22.3   Casey Hilliam  U15WNene Valley2:18.362:18.3614.9 
92:31.3   Ella Shirley SBU20WLeicester2:31.32:21.66.0 
800m E (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:19.9   Catrina Thomas PBU20WLincoln Wellington2:17.22:13.861.1 
22:22.1   Susannah Reid SBU20WIpswich2:22.12:12.867.6 
32:24.0   Jazzmin Kiffin SBU15WCharnwood2:22.62:22.617.8 
42:25.3   Tabatha Walford PBU15WBedford & County2:20.572:16.03.2 
52:29.1   Jordan Waine  U15WLeicester2:21.02:21.08.8 
62:33.5   Bethany Gordon  U17WKettering2:22.742:22.5325.9 
72:34.1   Dylan Bowley  U13MKettering2:24.12:02.61-0.2 
82:40.0   Selina Scott  U15WCorby2:29.12:19.635.6 
800m F (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
12:40.2   James McIntyre  U13MCorby2:32.22:30.013.0 
22:41.4   Rosa Humphreys  U13WSwansea2:31.72:31.720.4 
32:43.1   Rhea Cooper  U15WLeicester2:33.592:32.0012.9 
42:43.1   Amy Robinson PBU15WKettering2:35.42:29.111.3 
52:44.0   Mikela Gilmore  U17WLeicester2:40.732:33.015.7 
62:46.4   Emma Gascoigne PBU13WLeicester2:34.82:28.4210.5 
72:51.1   Chloe Bubb PBU13WLeicester2:46.562:46.5627.1 
82:57.3   Lauren McMullen SBU13WCorby2:46.62:46.618.9 
92:59.4   Daisy Robinson PBU13WKettering2:55.32:36.112.6 
 
1500m A (Mens)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:08.2   Tom Dodd  U17MBirchfield H4:07.703:48.47-2.9 
24:14.7   Cameron Shankly  U20MBirchfield H4:11.54:07.21.6 
34:15.1   Sam Stevens PBU17MWreake Runners3:57.33:57.17-3.3 
44:15.5   Alex Rieley  U17MMansfield4:12.333:52.42-2.7 
54:20.7   Stan Willis  U17MBedford & County4:04.853:57.10-1.2 
64:21.3   Jack Thomson PBU17MLeicester4:12.94:12.919.6 
74:24.6   George Burnett PBU17MCharnwood4:11.543:55.76-1.7 
84:25.2   AN Other         
94:27.8   Jed Hayes PBU20MKettering4:27.84:27.80.3 
104:28.3   Reis Brooke PBU17MBirchfield H4:21.44:12.10.8 
1500m B (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
14:40.9   Archie Banks  U15MCharnwood4:24.014:09.09-1.5 
24:47.1   Georgie Hartigan  U20WCoventry4:38.344:20.280.9 
34:48.5   Abbie Donnelly  U20WLincoln Wellington4:32.254:32.250.8 
44:49.0   Karys Amory PBU17WBirchfield H4:41.134:40.374.4 
54:53.5   Lucy Jones  U17WCharnwood/Temple Uni4:31.24:31.25.5 
64:54.7   Ella Hughes  U20WMansfield4:35.274:31.1811.2 
74:56.7   Ellie Welch  U20WCorby/Rugby & Northampton4:44.24:42.05.7 
85:02.1   Bella Williams  U17WLincoln Wellington4:46.84:35.604.3 
95:07.9   Claudia Nevett  U17WKettering4:52.24:52.28.4 
105:15.6   Abigail Coleman  U20WKettering5:06.74:57.6324.7 
1500m C (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
15:07.7   Courtney Gordon  U15WBraintree4:50.384:50.3817.8 
25:08.2   Leah Epton  U17WLincoln Wellington4:57.574:55.7424.3 
35:11.7   Archie Parkinson  U13MCorby4:56.24:12.71-0.4 
45:13.5   Bethany Williams  U17WMansfield4:51.744:37.012.8 
55:18.1   Fern Harrison  U13WWreake & Soar Valley4:55.754:47.2010.6 
65:22.5   Beane Moores SBU15WLeicester5:22.55:13.949.8 
75:23.1   Oliver Freer PBU17MLeicester4:51.34:01.38-1.2 
85:24.7   Rhiannon Troop  U17WLincoln Wellington5:17.425:17.4217.0 
95:25.8   Megan Rowley PBU15WLeicester5:02.75:02.712.3 
105:30.2   May Roberts  U15WMansfield5:02.84:57.008.2 
115:49.6   Clea Butcher PBU15WLincoln Wellington5:36.05:36.022.1 
 
3000m A (Mixed)
PosGun   Name AG ClubSBPBHC  
19:10.2   Bradley Wattleworth SBU20MIpswich9:10.28:29.13-0.8 
29:25.2   Isaac Akers  U17MCorby8:41.868:18.793.6 
39:27.3   Jack Hope SBU17MKettering9:27.38:50.58-1.7 
49:31.4   Ashley Palmer  U20MOwls Leicester9:16.439:16.430.7 
510:13.0   Gregor Kelling PBU17MBanbury10:13.09:06.20.3 
610:16.8   Edward Cannell  U17MKettering9:57.39:45.92.5 
710:44.3   Isabel Bradley  U20WTelford AC10:10.0710:10.076.1 
810:49.1   Alice Newcombe  U17WCambridge & Coleridge10:16.4110:06.316.2 
910:52.2   Remi Flavell  U17WBirchfield H10:23.310:18.916.0 
1011:03.2   Kayli Walford  U20WBedford & County10:50.5510:47.8026.2 
1111:25.7   Jessica Varley SBU20WPeterborough11:25.710:49.85.4 
1211:32.1   Katie Ryder  U17WBirchfield H11:19.0810:49.226.7 
1311:44.0   Sophie Darling  SENWLincoln Wellington11:15.1910:53.05.0